Följ oss via sociala medier

Riksdagen

Riksdagsledamöter

Jörgen Andersson
Riksdagsledamot

Ledamot i finansutskottet
Suppleant i trafikutskottet

Kontakt

Jan R Andersson
Riksdagsledamot

Ledamot i försvarsutskottet
Suppleant i OSSE-delegationen

Kontakt

Riksdagen

NamnUppdragKommun
Jörgen AnderssonRiksdagsledamot
Ledamot i finansutskottet
Suppleant i trafikutskottet
Västervik
Jan R AnderssonRiksdagsledamot
Ledamot i försvarsutskottet
Suppleant i OSSE-delegationen
Kalmar
Malin SjölanderErsättareVästervik
Karl HolstErsättareKalmar
Christin Rampeltin MolinErsättareVästervik

 

Mer om riksdagen

Hemsida

 

Kommande aktiviteter

Datum Evenemang
07/05/2018 - 11/05/2018
Riksdagen plenifri
13/06/2018
Partiledardebatt
20/06/2018
Riksdagens avslutning